Čím potěším vaše ucho?

svět

Připravuji pro Vás témata o všech možných koutech světa.

ZAJÍMAVOSTI

Sbírám pro Vás zajímavosti o nejběžnějších i nejbizarnějších tématech.

HISTORIE

Procházím nejhlubší historií k přítomnosti s lehkým pohledem do budoucnosti.

HUMOR

Přidávám špetku této ingredience do každého audiopokrmu, ať to má grády.

PODCASTY K POSLECHU

Teprve před pár týdny začal vznikat projekt na podcast Non Plus Ultra, který pod sebou bude sdružovat témata z nejrozličnějších oblastí lidské činnosti jako je historie, kultura (film, hudba, literatura, divadelní scéna), cestování a mnohé další. Zkrátka aktivity, které mne dlouhodobě naplňují a baví.

Pokud se Vám podcasty líbí, tak je prosím sdílejte, hodnoťte a pište mi témata, která by Vás zajímala.

Těším se na slyšenou i čtenou.

O čem je Non Plus Ultra?

Krátký úvodník k podcastu Non Plus Ultra aneb na co se můžete těšit.

NON PLUS ULTRA
O čem je Non Plus Ultra?
Loading
/

Epizoda 21 - Michelangelo, víc než nerudný génius

Michelangelo Buonarroti, neurotický, lakomý workoholik a puntičkář, který se nikdy neoženil a v mužském těle spatřoval ideál krásy. Byl jedním z největších géniů nejen výtvarného umění. Jaký byl jeho život? Co za sebou zanechal? Pojďte se zaposlouchat do jeho poutavého života.

NON PLUS ULTRA
#21 Michelangelo, víc než nerudný génius
Loading
/

Epizoda 20 - Osobní milníky v životě královny Lilibet

Královna Alžběta II. nebyla jen součástí historie, ona ji spoluvytvářela. Dnešní díl není věnován čistě politickým rozhodnutím v průběhu jejího panování. Podíváme se na to, jaká byla důležitá data v jejím osobním životě.

NON PLUS ULTRA
#20 Osobní milníky v životě královny Lilibet
Loading
/

Epizoda 19 - Od hororu k pohádce

Pohádky, rozprávky a bajky většinu z nás provázejí velký kus života. Bylo nebylo, komu by se nelíbilo, ale kde se vzalo, tu se vzalo a co za ním stálo? Ne jen kouzla a štěstí, ale také násilí a sex byly součástí klasických pohádek. Kam zmizely asi tušíme. Které pohádky jej ale skrývají stále v sobě, jen nám chybí kontext? Několik příkladů si můžete poslechnout v tomto díle.

NON PLUS ULTRA
#19 Od hororu k pohádce
Loading
/

Epizoda 18 - Což takhle dát si koktejl

Manhattan, Bloody Mary, Gin Fizz, Mojito, Piňa Colada nebo Saranče a mnohé další. To jsou tekutiny, které umí osvěžit nejen v horkém létě. Jak a kdy jsme přišli na chuť koktejlům? Co nás vedlo k tomu, abychom dali vzniknout kreacím, které těší chuťové pohárky i naše oči? O tom všem a pár informací navíc se dozvíte v tomto díle.

NON PLUS ULTRA
#18 Což takhle dát si koktejl
Loading
/

Epizoda 17 - Historie zmrzliny

Nejen v horkých dnech si rádi dopřejeme chladivé potěšení v podobě zmrzliny. Kudy a jak si zmrzlina brázdila svou cestu historií? Kdo první si ji mohl dovolit a svlažit své rty mraženou pochoutkou? Jak se uchovávala, jaké měla příchuti? Kolik jí spotřebujeme ročně? Která je nejdražší na světě? To a mnohem více se dozvíte v díle tohoto podcastu.

NON PLUS ULTRA
#17 Historie zmrzliny
Loading
/

Epizoda 16 - Paříž - město lásky?

Jak hlavní město Francie přišlo k tomuto pojmenování? Kde se zrodilo? Byla Paříž více městem lásky nebo jen sexu a pornografie? Pojďte se se mnou projít po Paříži, jejích čtvrtích, spojených se známými i neznámými umělci a láskou.

NON PLUS ULTRA
#16 Paříž - město lásky?
Loading
/

Epizoda 15 - Absint - zelená víla, co vykouzlí inspiraci i šílenství

Absint byl a je kultovním alkoholem nejen umělců. Je to netypická lihovina, která má za sebou velmi zajímavou historii. Jaká ho čeká budoucnost, to nikdo netušíme. Rozhodně ale stojí za pozornost. Přeji Vám příjemný poslech.

NON PLUS ULTRA
#15 Absint - zelená víla, co vykouzlí inspiraci i šílenství
Loading
/

Epizoda 14 - Historie spodního prádla

Cudné nebo sexy, nosíme ho všeci. Kdy a proč jsme začali nosit spodní prádlo? Z čeho se vyrábělo, jak se nosilo? Bylo vždy oblíbené? To vše se dozvíte v tomto díle.

NON PLUS ULTRA
#14 Historie spodního prádla
Loading
/

Epizoda 13 - Sadistický i romantický Markýz de Sade

Markýz de Sade, muž známý a neznámý, milovaný a nenáviděný, obdivovaný i zatracovaný. Ten, který proslavil nejen svou literaturou sadismus a propůjčil mu své jméno. Jaký byl jeho život? To se dozvíte v tomto díle.

Epizoda 12 - Milenky krále Ludvíka XV., řečeného Milovaný

Ludvíka XV. u nás známe zejména díky jeho milenkám. Madame de Pompadour a Madame du Barry. Ta jména zaslechlo téměř každé jedno ucho. Jak se tyto dámy dostaly ke kormidlu králova srdce? Kterými ctižádostmi byly poháněny? Jaké byly jejich osudy? Poslechněte si tento podcast a zjistěte o nich fakta známá i neznámá.

NON PLUS ULTRA
#12 Milenky krále Ludvíka XV., řečeného Milovaný
Loading
/

Epizoda 11 - Milenky Krále Slunce

Víte, kolik žen prošlo srdcem, rukama a postelí Ludvíka XIV.? Jaké ženy král upřednostňoval? Co intriky a láska? Měly u královského dvora místo? To a mnoho dalšího se dozvíte v tomto díle.

NON PLUS ULTRA
#11 Milenky Krále Slunce
Loading
/

Epizoda 10 - Čest, výsada nebo nevýhoda

Co představuje čest? Přemýšlíte o ní někdy? Jak vypadal čestný a ctný muž v minulosti? Toto je něžný pohled do historie něčeho neuchopitelného, a přesto kdysi tak významného.

NON PLUS ULTRA
#10 Čest, výsada nebo nevýhoda
Loading
/

Epizoda 9 - Čokoláda, nápoj bohů

Pro některé téměř droga či afrodisiakum,‎ pro jiné jed. Jak dlouho mlsáme čokoládu? Kdo nám ji v Evropě představil? Po kom nese své pojmenování? O historii čokolády si povíme právě v tomto díle. 

NON PLUS ULTRA
#9 Čokoláda, nápoj bohů
Loading
/

Epizoda 8 - Brýle pro ostřejší chvíle

Nosíte brýle? Nebo někdo ve Vašem okolí? Jsou elegantní, lehoučké, sexy, in… A hlavně! Díky nim vidíte svět okolo sebe. Kdy se ale staly každodenním pomocníkem? Jakými úskalími jejich vývoj prošel? Které byly ty první? Které jsou nejdražší? Které nejpraktičtější či nejprapodivnější? A kdo jich vlastní velkou sbírku? To se dozvíte v tomto díle.

NON PLUS ULTRA
#8 Brýle pro ostřejší chvíle
Loading
/

Epizoda 7 - Líbání, všechny smutky zahání

Kde se vzaly, tu se vzaly, polibky si oblíbili nejen lidé, ale i jiní obyvatelé naší planety. Líbání nosem, jazykem, polibky na tváře, ale i ňadro. Líbání má mnoho podob a má i svou barvitou historii. Ve vší stručnosti a počestnosti se o líbání dozvíte více v tomto dílu.

NON PLUS ULTRA
#7 Líbání, všechny smutky zahání
Loading
/

Epizoda 6 - O nejznámějších vulgarismech a gestech

Pořádně si zanadávat, když se přihodí něco nečekaně nepříjemného. To se pak uleví každému.Jaká gesta používáme, která slova jsme si osvojili? Kudy se k nám ony projevy dostaly? A od kdy je používáme? To naťukneme v dnešním dílu.

NON PLUS ULTRA
#6 O nejznámějších vulgarismech a gestech
Loading
/

Epizoda 5 - Masturbace s legrací i bez legrace

Říká se, že Miloš Forman se k následujícímu tématu vyjádřil takto: „Na masturbaci mám rád, že se po ní nemusí mluvit.“
Jak se měnil pohled na tuto některými oblíbenou a jinými zatracovanou činnost? Kde Vám za ni hrozila smrt, a kde uctívání?
To vše a něco navíc se dozvíte v dílu podcastu Non Plus Ultra.

NON PLUS ULTRA
#5 Masturbace s legrací i bez legrace
Loading
/

Epizoda 4 - Cesta vyšlapaná prostitucí

O tom, že je prostituce nejstarším řemeslem slyšel asi každý z nás. Jakou roli sehrály kurtizány a prostitutky v různých dobách naší minulosti? Jak se vyvíjela a degradovala jejich pozice ve společnosti? Kdy se měly lépe než dobře, a kdy byly vykazovány z měst? O tom všem se dozvíte v tomto dílu podcastu Non Plus Ultra.

NON PLUS ULTRA
#4 Cesta vyšlapaná prostitucí
Loading
/

Epizoda 3 - Historie erotických pomůcek

Lechtivé téma, které ne každého osloví, ale zvědavost je silnější než stud. Pojďme se společně podívat na to, kdy vznikly první erotické pomůcky a jak se postupem času vyvíjely. Věřím, že spousta z vás (stejně jako já) zůstane v němém úžasu nad stručnou historií hraček, které i dnes přivádí mnohé z nás do rozpaků.

NON PLUS ULTRA
#3 Historie erotických pomůcek
Loading
/

Epizoda 2 - Od kamene k toaletnímu papíru

Myslíte si, že lidé k očistě po vykonání potřeby používali vždy jen listí a trávu? Tipnete si, jakou roli zde hrály různé druhy kamenů? Kdy vznikl toaletní papír, a jak si klestil cestu k rektu?
Jaký je nejdražší výrobek v této laciné oblasti? Zajímají Vás odpovědi na tyto otázky a další z mnoha? Zavítejte k poslechu podcastu o historii toaletního papíru.

NON PLUS ULTRA
#2 Od kamene k toaletnímu papíru
Loading
/

Epizoda 1 - Hygiena napříč časem

Máte představu, kde a jak vznikl pojem Hygiena? Tušíte, v jakých obdobích naší historie se lidé ne/radi umývali? Víte, že očista byla hříchem? Chcete znát odpovědi na tyto otázky a mnoho dalších? Zaposlouchejte se do podcastu o historii hygieny.

NON PLUS ULTRA
#1 Hygiena napříč časem
Loading
/